НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Архијерејска Литургија у недељу Светих Отаца

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г. Давид богослужио је у Саборном храму светог Великомученика Георгија у Крушевцу у недељу Светих Отаца по телу Господа и Бога нашега Исуса Христа, 31. децембра 2023.год.

Епископу су саслуживали: протојереји - ставрофори: Ђорђе Милојковић,Будимир Којић, Љубиша Милошевић, Цветан Топличанин, протојереји :Ненад Радосављевић, Александар Ерић, Милош Костић и Ненад Драгичевић; јереј Андрија Јелић; протођакон Јован Миленковић и ђакони: Ненад Матић и Ђорђе Којић

По савршеној Светој Литургији Епископ Давид произнео је беседу о данашњем Јеванђељу притом честитајући верном народу празник Светих Отаца, али и празник Оци.

У радости предворја оваплоћења Богомладенца Христа велики број верника је приступио светом причешћу и сјединио се са Господом.

Беседа владике Давида на крају Литургије 31.12.2023 Свети Ђорђе

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА

...