НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

БОЖИЋНИ КОНЦЕРТ

Благословом Епископа крушевачког Господина Давида 12.01.2024. године, хор цркве Лазарице „Свети кнез Лазар“, одржао је традиционални Божићни концерт у Свечаној дворани Народног музеја у Крушевцу. Добродошлицу и поздравно слово свештенству Епархије крушевачке, председници Привременог органа града Крушевца г-ђи Јасмини Палуровић, као и многобројној публици упутио је старешина цркве Лазарице – протојереј Жељко Марковић.

Хор Свети кнез Лазар имао је веома разноврсан репертоар чијем су извођењу особити допринос дали: протођакон – Јован Миленковић и г. Марко Радојковић.

У препуној дворани, лепоти концерта допринео је и Дечији хор КЦК под диригентском палицом проф. Виолете Јовановски, као и Божићни игроказ који је приредила учитељица Катарина Грујичић са својим ученицима. У дечијем музичком блоку учествовао је Војин Поповић извођењем на флаути, а у пратњи проф. Милене Поповић, док су рецитале изводила деца цркве Лазарице.

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА

...