Бадње вече у Саборном храму Епархије крушевачке

Свечаном литијом и освештавањем Бадњака започето је празновање Божића у Епархији крушевачкој и граду Крушевцу.

Епископ крушевачки Господин Давид, допраћен литијски до Параклиса Саборног храма, започео је служење Великог повечерја са благосиљањем пет хлебова.

Богослужењу је присуствовао велики број верника и парохијана, а међу њима и министар одбране у Влади Републике Србије г. Братислав Гашић, градоначелник града Крушевца г. Драги Несторовић, као и представници из јавног и културног живота града Крушевца.

По завршеном богослужењу Епископ крушевачки Давид и министар Гашић наложили су Бадњак на платоу испред храма, а за све вернике уприличено је послужење: топли напици и воће, у организацији братства Саборног храма и Црквене Општине.

Извор: Епархија крушевачка
Фото: Стефан Перовић

Беседа Eпископа крушевачког Г. Давида на крају Великог повечерја
4:55 мин.