Мироточиле иконе у манастиру Светог Луке у Бошњану

Особеност нашег времена испољава се у томе што се посвуда дешавају масовна мироточења икона.Да ли нас Господ обавештава о будућим невољама, укрепљујући нашу веру мироточењима, или је то пројава милости Божије, коју Он обилно излива на Цркву?

Мироточење је пројава славе Божије, и у њему нам Бог показује Своју власт над материјом, коју је Он саздао и потчинио Њиме установљеним законима. Зато је мироточење — велико чудо, које Господ јавља Својим чадима као веродостојан доказ Његове Свемоћи.

Обновљена природа појављује се на путу ка Богу. И ту природу у пуноћи су пројавили свети, који су, приближивши се Богу подвигом вере, творили и творе чуда. Вера у чуда није само вера у свемоћ Бога, него и вера у савршенство истинског човека, коме се могу открити тајне битија, јер је човек призван Богом на сарадњу с Њим.

Тако се 21. јануара 2015год., по ко зна који пут у манастиру Светог Луке у Бошњану десило мироточење икона и то Светог апостола и јеванђелиста Луке и Светог царевића Алексеја.

Извор: Епархија крушевачка

Слика 1 Слика 2 Слика 3 Слика 4