Одржано предавање "Знаменити ученици и професори Богословије Светог Саве у Београду"

Одржано предавање Знаменити ученици и професори Богословије Светог Саве у Београду

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида, у уторак 11. новембра 2014. године у амфитеатру цркве Лазарице одржано је предавање на тему "Знаменити ученици и професори Богословије Светог Саве у Београду".

Учествовали су монах Игнатије Марковић, професор Бранислав Кеџић и хор ученика Богословије Светог Саве. Отац Игнатије говорио је о свом истраживању које је спровео у архиви београдске богословије, везано за знамените личности које су похађале београдску богословију. Након тога професор појања у богословији Бранислав Кеџић говорио је о Стевану Стојановићу Мокрањцу поводом јубилеја стогодишњице од његовог упокојења.

Хор ученика богословије украсио је вече својим појањем како на вечерњем богослужењу, тако и на самом предавању. Након предавања сви су се окупили за Tрпезом љубави.

ђакон Стефан Поповић

Извор: Епархија крушевачка
Фото:

Предавање "Знаменити ученици и професори Богословије Светог Саве у Београду"
77:49 мин.

Беседа Eпископа крушевачког Г. Давида
8:20 мин.

Појање студената Богословског факултета - Снимак 1
2:28 мин.

Појање студената Богословског факултета - Снимак 2
2:58 мин.

Појање студената Богословског факултета - Снимак 3