Прослава Свете Петке у Трстенику

У храмовима Црквене општине Трстеник, а међу њима и у храму Свете Петке у насељу Чаири и скиту Свете Петке Трнове у Прњавору, литургијски је прослављена преподобна мати Петка Параскева.

Равноангелни њен лик увек је био светило сваком вернику у Богољубљу, човекољубљу, молитви, подвигу и врлини, те је усрдно узносио молитву преподобној мати: „ ...Параскево, достојна похвале, која и сада са мудрим девојкама стојиш пред Христом у Небеском дворцу: Моли се за нас који поштујемо Твоју часну успомену.“ (тропар Св. Петки).

Зато и ми сада и увек „Прославимо сви побожно најчаснију Параскеву, свету заштитницу у невољама, јер она оставивши пропадљиви живот, прими вечни непропадљиви. Због тога, по Божијој заповести, нађе славу благодат да чини чуда.“ (кондак Св. Петки)

На дан Свете преподобне мати Петке, 27.10.2014. године.

ђакон Данијел Стефановић

Извор: Епархија крушевачка